„Energia przyjazna środowisku”. Prelekcja ekologiczna w LO

Kolejne podsumowanie projektu „Europejski Zielony Ład – Erazmus+ – wyzwanie dla edukacji szkolnej”, realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza  w Janowie Lubelskim. Tym razem, uczniowie klasy 3A (profil biologiczno – chemiczny) podzielili się wiedzą, dotyczącą zmian klimatycznych, którą zgłębili podczas swojego pobytu w Schwäbisch Hall.

Troska o środowisko naturalne i zwiększający się z roku na rok popyt na energię elektryczną skłoniły ich do przygotowania – pod kierunkiem Agnieszki Maziarczyk – nauczyciela biologii, prelekcji ekologicznej w dniu 24.02.2023r.

Na początku uczennice: Katarzyna Mak i Weronika Jachura przedstawiły wyniki ankiety „ Czy jesteś EKO”, która została przeprowadzona w dniach 20-22.02.2023r. za pośrednictwem aplikacji Forms wśród wybranej grupy uczniów naszej szkoły. Następnie, uczniowie – Bartosz Chwiej i Mateusz Sołtys zaprezentowali prezentację multimedialną, dotyczącą odnawialnych źródeł energii, ich zalet i wad oraz udzielili wskazówek, jak postępować, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, które są odpowiedzialne za ocieplenie klimatu na ziemi.

Na zakończenie, Julia Jargiło – uczennica klasy IIB zaśpiewała piosenkę, która również poruszała kwestie, związane z ekologią.

Agnieszka Maziarczyk, Emilia Żuber; foto: archiwum LO