Fetting, Wencel, Łomnicki, Fronczewski, Kobuszewski… portrety znanych aktorów na wystawie Sergiusza Sachno w Muzeum Fotografii…

Galeria Muzealna przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim oraz Sergiusz Sachno zapraszają na kolejny wernisaż (64) wystawy „Aktorzy”. To już w piątek 1. grudnia o godzinie 18.00. Spotkanie z profesorem, możliwość wymiany zdań, spostrzeżeń oraz wysłuchanie opowieści z bardzo bogatego życia, związanego od wielu lat z fotografią to się zdarza rzadko.

Przewidziano również wiele atrakcji, tak fotograficznych (spotkanie z aktorką, ale i fantastyczną fotografką Kamilą Sammler) oraz muzycznych, m.in. występ zespołu „Gotem” z Zamościa (standardy rocka) i koncert Sylwestra Bernaciaka (12-tu aktorów, zaprezentowanych na wystawie „Aktorzy”, współpracowało z Krzysztofem Cezarym Buszmanem, recytując jego wiersze, a Sylwester zaśpiewa kilka utworów własnych do wierszy Krzysztofa).

Fantastyczna i już historyczna wystawa prezentuje portrety 32 polskich najbardziej znanych aktorów filmu i teatru. Portrety, wydrukowane w wymiarze metr na metr, są zaprezentowane tapetowo – tego jeszcze w Galerii Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim nie było. Zapraszamy.

Jest też propozycja dla uczestników wernisażu. Przebierzemy się na spotkanie w ubiór ulubionego aktora, może jednego z tych, co będą prezentowani. Będzie im i nam weselej. Zróbmy to, czekam na opinie.

Lista prezentowanych na wystawie portretów polskich aktorów w kolejności prezentacji: Machalica Henryk, Stenka Danuta, Rabczak Bursztynowicz Barbara, Majcher Anna, Sałacka Ewa, Żółkowska Jolanta, Wencel Ewa, Fronczewski Piotr, Kociniak Marian, Opania Marian, Łomnicki Tadeusz, Pawłowski Piotr, Barciś Artur, Talar Henryk, Grabarczyk Andrzej, Zborowski Wiktor, Zamachowski Zbigniew, Kryszak Jerzy, Feldman Krystyna, Kownacka Gabriela, Szapołowska Grażyna, Laskowska Izabela, Fetting Edmund, Duriasz Józef, Romantowska Anna, Biedrzyńska Adrianna, Figura Katarzyna, Florczak Ewa, Błaszczak Ewa, Kobuszewski Jan, Kamiński Emilian, Bajon Filip.

Wystawę można oglądać w Galerii Muzealnej do końca roku 2023. Serdecznie zapraszam.

Antoni Florczak