I Liceum Ogólnokształcące kolejny raz bierze udział w akcji, organizowanej przez Fundację DKMS

Kochani nauczyciele, absolwenci oraz mieszkańcy!

W tym roku, I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim kolejny raz włącza się w szlachetną akcję. Mowa tutaj o XII edycji projektu HELPERS GENERATION, organizowanego przez Fundację DKMS. Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek, każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. W tym roku, akcje prowadzone przez Fundację wyglądają inaczej niż wszystkie poprzednie: większość działań przenieśliśmy do świata wirtualnego – ale działać musimy dalej!

Serdecznie zachęcam do przyjścia do szkoły w dniach 15-16 kwietnia (czwartek – piątek) do sali 102 w godzinach od 12 do 15. Tego dnia, jako liderka akcji razem z wolontariuszami – uczniami liceum- udzielę Państwu odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Jeśli Państwo się zdecydują i będą chcieli zostać potencjalnymi dawcami, wydamy pakiety do samodzielnej rejestracji, którą będą mogli Państwo wykonać w domu, a następnie pakiet zwrócą nam do szkoły.

Rejestracja odbywa się szybko i bezboleśnie. Przebiega w 3 krokach:

  1. wywiad medyczny;
  2. pobranie wymazów;
  3. przekazanie pakietu wolontariuszowi i uśmiech od niego za okazaną pomoc.

Prosimy pamiętać o maseczkach, dezynfekcji dłoni przy wejściu i utrzymywaniu dystansu. W dobie pandemii, musimy ograniczyć nasz kontakt z Państwem do minimum, jednak nie zapominajmy, że w tych trudnych czasach nowotwory krwi nadal atakują. Jeśli ktoś z Państwa nie może przybyć w tych dniach do Liceum, można napisać do nas wiadomość na email: dkms.umcs@gmail.com i zatytułować go: „Janów Lubelski”, wtedy jeden z naszych wolontariuszy dostarczy Państwu pakiet w inny sposób.

Czekamy na wszystkich chętnych! Pomożesz, bo możesz! Masz to w genach!

Łucja Wieleba – liderka akcji Helpers Generation UMCS, absolwentka szkoły