I LO i XII Bieg Partyzantów

W środę, 12 czerwca, grupa 13 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami uczciła 80 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich wspólnym biegiem do pomnika, gdzie razem z Wicedyrektor szkoły Ireną Dychą oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego złożyliśmy kwiaty, upamiętniając patronów naszej szkoły. Cieszymy się, że dołączyło do nas 5 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim pod opieką pana Janusza Sulowskiego.

Wyruszyliśmy o godzinie 10:00 z janowskiego rynku, ulicą Wesołą, potem Świerdzową, Turystyczną i Bohaterów Porytowego Wzgórza, a następnie tzw. „Drogą Kiszczańską” przez las. Pogoda nam dopisała, była wręcz idealna. Przebiegnięcie 13 kilometrów zajęło nam godzinę i 22 minuty.

O nasze bezpieczeństwo zadbali policjanci, którzy eskortowali naszą grupę biegową na drodze asfaltowej, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Dyrekcji Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli za udostępnienie autokaru, którym wróciliśmy do szkoły. O zdjęcia z całego wydarzenia zadbały Maja Wójtowicz oraz Wiktoria Łukasz z 2f, które ponadto zatroszczyły się o to, by każdy z naszych biegaczy miał napój oraz przekąskę. Na uwagę zasługuje również fakt, że bieg zrealizowano przy udziale środków finansowych z budżetu Powiatu Janowskiego na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Gratulujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w biegu, i mamy nadzieję, że udało nam się zarazić was biegową pasją. Następny bieg już za rok!