LO. Spotkanie z Pauliną Molicką – autorką „Księgarenki na Miłosnej”

W pochmurny czerwcowy dzień, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza odbyło się spotkanie z Pauliną Molicką – autorką książki „Księgarenka na Miłosnej”, absolwentką LO, na co zwróciła uwagę – witając pisarkę i dawną swoją wychowankę – wicedyrektor szkoły Irena Dycha. Spotkanie przyciągnęło wiele uczniów, zarówno stałych czytelników, jak i nowych entuzjastów literatury obyczajowej.

Autorka, znana z serdecznego podejścia do fanów, nawiązała ciepły kontakt z publicznością. Opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem, inspiracjach do napisania „Księgarenki na Miłosnej” oraz o wartościach, które są jej szczególnie bliskie.

– Pisanie jest dla mnie formą dzielenia się tym, co najważniejsze – miłością, przyjaźnią i rodziną. To wartości, które staram się przekazywać w swoich książkach – mówiła podczas spotkania.

Pisarka, zachęcając do czytania, podkreślała, że książka to nie tylko sposób na relaks, ale również na rozwijanie empatii, pogłębianie relacji międzyludzkich i bogatsze słownictwo.

Opowieści pani Pauliny Molickiej o tym, jak codzienne życie i drobne, piękne momenty mogą stać się fundamentem literatury skłoniły mnie do refleksji nad własnym życiem. Przypomniały mi, jak ważne jest docenianie małych rzeczy i pielęgnowanie relacji z bliskimi…

Moje wrażenia podzielają też inni uczestnicy spotkania…

– Pani Paulina potrafi w swoich książkach oddać ducha codzienności i ukazać, jak ważne są dla nas bliskie osoby – mówi koleżanka…

– Lektura tekstu jest niczym letni deszcz, lekka i przyjemna – zaznacza Izabela Skrzypa – nauczyciel historii.

Książki pani Pauliny dodają otuchy. „Księgarenka na Miłosnej” to nie tylko książka o miłości, ale także o wartościach, które budują nasze życie. Spotkanie z autorką było ucztą dla duszy. Przypominało, jak ważne są relacje z innymi ludźmi i jak wiele możemy zyskać, otwierając się na literaturę. Mimo że dzień był pochmurny i smutny, autorka jak słońce – nie tylko swoim uśmiechem, ale i rozmową – rozjaśniła go, motywując nas do działania, do realizacji marzeń.

Pani Paulino, dziękujemy i czekamy na kolejne ciekawe i poruszające książki i opowieści oraz spotkania, które organizuje i prowadzi nasza cudowna bibliotekarka – pani Izabela Wąsek.

Wiktoria Miś z kl. 3B; foto: Michał Wilk z kl. 2c; I LO