Inauguracja wakacji Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk”

           Nadszedł upragniony i długo wyczekiwany czas wakacji. Wszyscy,  zarówno wychowankowie jak i pracownicy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” sumiennie pracowali podczas tego trudnego okresu, od kiedy została ogłoszona pandemia i nauka zdalna.  Dlatego osiągnęliśmy dobre wyniki na świadectwach. Wszystkim należała się nagroda. Żeby uczcić nasz sukces wybraliśmy się do miejscowości Hutki do „Przystani nad Wieprzem”, aby odbyć spływ kajakowy.

              Mimo ciągle padającego od wielu dni deszczu pogoda była dla nas sprzyjająca. Tego dnia w Hutkach świeciło piękne słońce.

            Cała ekipa była w świetnym nastroju, niektórzy bardzo podekscytowani, ponieważ był to ich pierwszy w życiu spływ kajakowy. Dzięki wyższemu niż zazwyczaj poziomowi wody uniknęliśmy wielu przeszkód, które normalnie można spotkać na trasie. Malownicza rzeka Wieprz zachwycała nas swoim urokiem. Mogliśmy spotkać pływające po niej kaczki, latające kolorowe motyle i ważki. Piękna zielona  roślinność otaczająca rzekę działała odprężająco na nas. Wszystkie walory tego miejsca sprawiły, że nawet najbardziej „hałaśliwi” wychowankowie w ciszy i skupieniu podziwiali piękno przyrody rozkoszując się jej czarem. Nie obyło się oczywiście bez przygód na trasie. W niektórych przypadkach konieczne były zamiany pierwotnych składów osób płynących w kajakach, jednak to nie popsuło naszego nastawienia i humoru. Wszyscy cali dobili do brzegu przy „Chacie rybaka”. Tam już czekał na nas autobus, który bezpiecznie dowiózł nas do „Przystani nad Wieprzem”, gdzie już czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski i odpoczęliśmy po trudach spływu. Piękny teren wokół przystani pozwolił nam zrelaksować się i odzyskać siły. Skorzystaliśmy także ze znajdującego się na terenie boiska do gry w siatkówkę.

            To nie był koniec atrakcji na dzień dzisiejszy. Po obiedzie udaliśmy się do Zwierzyńca na spacer po tym uroczym miasteczku i na lody, które dzieci uwielbiają. 

               Dla nas był to bardzo udany pełen wrażeń dzień.

        Dziękujemy bardzo naszym przyjaciołom, organizacji „Bieg Tropem Wilczym Janów Lubelski”, który tworzą: „Stowarzyszenie Sportowo Obronne DRUCH im Rotmistrza Witolda Pileckiego”  i „Stowarzyszenie Motocyklowe Monte Cassini Intermarium”, którzy zasponsorowali nasz wyjazd, oraz „Przystani nad Wieprzem”, która nieodpłatnie użyczyła nam kajaków i swoich terenów rekreacyjnych. Dzięki nim mogliśmy spędzić tak bardzo udany i atrakcyjny dla nas dzień.

Tekst Barbara Białek