IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych w ZSCKR w Potoczku

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych, prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W zawodach, które rozegrano w dniach 20-21 stycznia 2024 r. wzięło udział 13 zespołów, złożonych z pracowników oświaty szkół rolniczych z: Karolewa, Sypniewa, Nowosielec, Swarożyna, Chrobrza, Golądkowa, Kowala, Marszewa, Okszowa, Radomia, Siennicy Różanej, Sandomierza oraz gospodarz turnieju Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w składzie: Dariusz Wolan – dyrektor szkoły, Krzysztof Kurasiewicz, Piotr Spyra, Mariusz Karkusiewicz, Sławomir Gałka, Łukasz Drewniowski, Stanisław Kowal, Zenon Mazur, Justyna Wielgus oraz Magdalena Szyszka.

W pierwszym dniu turnieju drużyny rywalizowały w trzech grupach systemem ,,każdy z każdym”. W następnym dniu rozgrywane były ćwierćfinały, półfinały oraz mecze finałowe.

Po wyrównanej rywalizacji w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się zespoły z Nowosielec, Marszewa, Radomia, Swarożyna, Golądkowa, Potoczka, Karolewa oraz Siennicy Różanej. Mecze ćwierćfinałowe wyłoniły cztery zespoły, które spotkały się w półfinałach: ZSCKR Potoczek z ZSCKR Karolewo oraz ZSCKR Golądkowo z ZSCKR Nowosielce. Zawody przeprowadzone w sportowej atmosferze wyłoniły zwycięzcę turnieju, którym została drużyna ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Wicemistrzem turnieju została drużyna gospodarzy – ZSCKR w Potoczku. Trzecie miejsce zdobyła drużyna ZSCKR w Karolewie a czwarte – ZSCKR w Nowosielcach.

Mecze rozgrywane równolegle na dwóch boiskach w widowiskowej hali sportowej ZSCKR w Potoczku sędziowali panowie: Ireneusz Dyl oraz Artur Śliwiński z WZPS w Lublinie.

Niedzielne finały uświetnił występ szkolnej grupy cheerleaders.

Wszystkie zespoły, uczestniczące w turnieju, otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś te, które zajęły miejsca I-IV – medale i puchary, ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które wręczali zawodnikom na zakończenie imprezy: Wiceminister Jacek Czerniak – sekretarz stanu w MRiRW, Marek Juszczyk – główny wizytator Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW, Stanisław Mazur – radny Rady Powiatu Janowskiego, Marek Mazurek – radca prawny, Leszek Nosal – wójt gminy Potok Wielki, Wacław Słomkowski – wiceprzewodniczący WZLZS w Lublinie, Dariusz Wolan – dyrektor ZSCKR w Potoczku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant ZSCKR w Golądkowie – Paweł Andrzejak, a puchar najlepszej zawodniczki otrzymała reprezentantka ZSCKR w Siennicy Różanej – Małgorzata Rutkowska. Wacław Słomkowski ufundował nagrodę dla najlepszego zawodnika z województwa lubelskiego, którą otrzymał zawodnik ZSCKR w Potoczku – Krzysztof Kurasiewicz. W tym roku, pucharfair play z rąk fundatora nagrody – wójta gminy Potok Wielki – Leszka Nosala otrzymała drużyna ZSCKR w Siennicy Różanej.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują drużynom, które przyjęły zaproszenie udziału w turnieju i wyrażają nadzieję na kolejne spotkania w tak wspaniałej sportowej atmosferze!

Piotr Spyra, Mariusz Karkusiewicz, Justyna Wielgus – nauczyciele wychowania fizycznego w ZSCKR w Potoczku; foto: Łukasz Drewniowski

Opisy zdjęć – IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych, prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Potoczek 20-21.01.2024 r.

Zdjęcie 1, tytułowe. Uroczyste otwarcie zawodów. Na zdjęciu, od lewej: Leszek Nosal – wójt gminy Potok Wielki, Marek Juszczyk – główny wizytator Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW, Dariusz Wolan- dyrektor szkoły.

Zdjęcie 2. Drużyna ZSCKR w Potoczku podczas meczu finałowego z ZSCKR w Golądkowie.

Zdjęcie 3. Występ szkolnej grupy cheerleaders.

Zdjęcie 4. Uroczyste zakończenie turnieju. Na zdjęciu, od lewej: Wiceminister Jacek Czerniak – sekretarz stanu w MRiRW, Dariusz Wolan- dyrektor szkoły.

Zdjęcie 5. Wręczenie nagród dla najlepszego zawodnika turnieju i pamiątkowe zdjęcie. Na zdjęciu, od lewej: wiceminister Jacek Czerniak – sekretarz stanu w MRiRW, zawodnik ZSCKR w Golądkowie Paweł Andrzejak z pucharem dla najlepszego siatkarza, Marek Juszczyk – główny wizytator Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW.

Zdjęcie 6. Zawodnik ZSCKR w Potoczku Krzysztof Kurasiewicz (w środku) z nagrodą dla najlepszego zawodnika z województwa lubelskiego; pierwszy z lewej Dariusz Wolan – dyrektor szkoły, pierwszy z prawej Wacław Słomkowski – wiceprzewodniczący WZLZS w Lublinie.

Zdjęcie 7. Drużyna ZSCKR Potoczek: górny rząd (od lewej): Sławomir Gałka, Mariusz Karkusiewicz, Dariusz Wolan – dyrektor szkoły, Piotr Spyra; dolny rząd (od lewej): Łukasz Drewniowski, Krzysztof Kurasiewicz, Stanisław Kowal, Justyna Wielgus.

Zdjęcie 8. Pamiątkowe zdjęcie nagrodzonych drużyn.