Janowska Gala Talentów 2022

W dniu 7 czerwca przy gmachu naszej szkoły odbyła się Janowska Gala Talentów przygotowana w ramach podsumowania przedsięwzięcia „Tydzień Profilaktyki”, praktykowanego od lat w naszej placówce. Jest ono efektem współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Miasta oraz Komendą Powiatową Policji w Janowie Lubelskim. Idea miała charakter lokalny. Obejmowała szereg działań profilaktycznych mających na celu dbanie o bezpieczeństwo oraz wyrabianie postaw prospołecznych.

Podczas Janowskiej Gali Talentów zaprezentowało się 60 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy  mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i instrumentalnych wśród zaproszonych gości, społeczności szkolnej oraz mieszkańców naszego miasta. Poza występami wydarzenie obejmowało szereg różnych atrakcji. Oto kilka relacji uczestników tego spotkania:

– „Moc talentu, magia młodości oraz radość z bycia razem to jedno z pierwszych emocji, jakie można było poczuć chwilę po otwarciu przez Panią Dyrektor Wiesławę Dyjach kolejnej Janowskiej Gali Talentów organizowanej przez I LO. Schody przed starym ogólniakiem nagle zakwitły barwami melodii, które wzruszały do łez. Występy najmłodszych uczestników wywołały piękne wspomnienia i pozwoliły wrócić do lat dzieciństwa. Świetna organizacja, dowcipni konferansjerzy, interesujące stoiska przygotowane przez młodzież szkoły a także cudowna atmosfera- jednym słowem brawo dla I LO! Do zobaczenia za rok.”- Pani D. Rachwalska- Kata.

– „Atmosfera na koncercie była bardzo przyjemna a występy ciekawie się oglądało. Stoiska były świetnie przygotowane. Każdy spełnił swoje zadanie. Cieszę się, ze mogłem wystąpić. Pokazałem swój talent i spotkałem się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez publiczność.”- Paweł z I „a”.

– „Bardzo ciekawe stoiska z intrygującymi przedmiotami związanymi z danym kierunkiem. Gala pozwoliła nam zobaczyć także talenty młodszych osób oraz moich rówieśników ze szkoły.”- Marcin z I „d”

– „Bardzo mi się podobało, mile spędzony czas i wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Najlepszą z nich był wspólny taniec „Belgijka”- Łucja z „I a”

W odpowiedzi na zaproszenie w naszym wydarzeniu wzięli udział szanowni goście: Burmistrz Janowa Lubelskiego, Pan Krzysztof Kołtyś, Komendant KPP w Janowie Lubelskim, insp. Andrzej Mioduna, przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pani Ewa Misztal, przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Anna Bańka oraz Dyrektor Janowskiego Ośrodka Kultury, Pan Łukasz Drewniak. Pan Burmistrz Krzysztof Kołtyś podziękował Pani Dyrektor Wiesławie Dyjach za wieloletnie zaangażowanie szkoły w działania profilaktyczne obejmujące swym zasięgiem społeczność lokalną Janowa Lubelskiego. Docenił wkład i działania aktywizujące młodzież, koordynatora przedsięwzięcia- Panią pedagog Bożenę Czaplę.

Jesteśmy wdzięczni uczestnikom i opiekunom artystycznym za przygotowanie
i uświetnienie swoimi występami naszej akcji. Zapewnili nam niesamowitą ucztę muzyczną. Życzymy im dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu  swoich zainteresowań. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie w  następnej edycji gali.

Dzięki sponsorom wydarzenia mogliśmy nagrodzić wszystkich wykonawców biorących udział w Janowskiej Gali Talentów pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Szczególne wyrazy wdzięczności składamy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracownikom Janowskiego Ośrodka Kultury oraz Pani Bożenie Łacie „Cukiernia Tradycyjna” za wsparcie naszej inicjatywy.Dziękujemy klasie I D za szczególne zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Nad organizacją wydarzenia czuwali nauczyciele: Bożena Czapla, Marzena Jakubiec, Aleksandra Wieleba i Jarosław Widomski.

Tekst: Aleksandra Wieleba, Foto: Sebastian Żołynia, Dominik Burda