Jesteście ostoją naszego bezpieczeństwa… Życzenia Starosty Janowskiego dla druhów strażaków

Szanowni Strażacy

W tym roku, przypada 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej i 27-lecie funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, dzięki któremu strażacy Państwowej Straży Pożarnej pracują ramię w ramię ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podobnie jest w powiecie janowskim, gdzie – wśród 65 jednostek OSP, zrzeszających około 2,5 tys. strażaków, 15 jednostek funkcjonuje w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, wzmacnianego nowoczesnym sprzętem pożarniczym i prosto spod igły samochodami ratowniczo – gaśniczymi.

Warto dodać, że pierwszymi jednostkami, włączonymi do KSR-G w 1995 roku, były OSP Godziszów Drugi i OSP Batorz.

W 1997 roku, doszły kolejne – OSP Potok Wielki, Modliborzyce, Krzemień Pierwszy, Dzwola, Chrzanów i Andrzejów.

W 1998 roku, do Systemu dołączyła jednostka OSP Wierzchowiska Pierwsze, a w 2005 roku – OSP Wólka Ratajska. W 2012 roku do KSR-G została włączona OSP Biała, w 2015 – OSP Potok Stany, a w 2019 – OSP Aleksandrówka, Malinie i Stojeszyn.

Drodzy Druhowie

Jesteście ostoją naszego bezpieczeństwa i wzorem do naśladowania dla dzieci i młodzieży… Wasza praca cieszy się szacunkiem, czego odzwierciedleniem jest ranking zawodów, cieszących się największym uznaniem, który otwiera strażak… Strażak, ceniony za ofiarność, poświęcenie i zaangażowanie, również w czasie pandemii czy pomocy Ukrainie…

Z okazji Dnia Strażaka życzę zdrowia, spokoju i bezpiecznych akcji ratowania życia i mienia ludzkiego…, żebyście narzekali na suszę, a nie na sprzęt…, a strażakom zawodowym życzę również przestronnej siedziby, której budowa ruszy w następnym roku.

Artur Pizoń – Starosta Janowski