Kolejny raz jedziemy na finał  Olimpiady Chemicznej !!

Uczniowie I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim – Julia Świąder z klasy IIIa oraz Mikołaj Łukasik z klasy IIf awansowali do finału 70 Olimpiady Chemicznej. Jako finaliści uzyskują z pisemnego egzaminu maturalnego z chemii maksymalną liczbę punktów – 100% oraz wstęp bez rekrutacji na wszystkie uczelnie przyrodnicze w Polsce jak również większość Akademii Medycznych.

Julia zajęła 30 miejsce wśród 92 finalistów oraz 14 wśród uczniów ze swojego rocznika. Nasza uczennica może się  pochwalić również trzecim wynikiem w Polsce z części praktycznej olimpiady. Julia uzyskała również najwyższy wynik ze wszystkich uczniów z okręgu lubelskiego. Mikołaj Łukasik był 41. Może pochwalić się  3 wynikiem w Polsce wśród uczniów ze swojego rocznika oraz 14 wynikiem z części organicznej, która w tym roku była wyjątkowo trudna, natomiast Mikołaj uzyskał z niej 37,5 pkt na 40 pkt.

To nie wszystkie sukcesy naszych uczniów… do finału “Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” zakwalifikowali się Dawid Jaskowski z klasy IIIa oraz oczywiście Julia Świąder IIIa.

Opiekunem naszych finalistów oraz większości uczniów zakwalifikowanych do finału 70 Olimpiady Chemicznej jest nauczyciel chemii I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza mgr Piotr Jakubiec.