Kolejny wyścig sezonu… i „lubelskie perełki” znowu na podium

Na terenie Powiatu Kraśnickiego w Urzędowie w dniach 22-23.04.2023 r. odbyła się druga edycja Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym, zorganizowana przez Lubelskie Perła Cycling Team we współpracy z partnerami, wśród których jest m.in. Powiat Janowski. Przypomnijmy, że już końcem zeszłego roku Powiat podpisał porozumienie o partnerstwie z lubelską drużyną młodych kolarzy.

Wyścig zgromadził około 400 zawodników, a jaki był jego program? W sobotę 22 kwietnia odbyły się  zawody w jeździe indywidualnej na czas, w których po zaciętych zmaganiach dwóch zawodników z naszej drużyny stanęło na podium:

– na II miejscu uplasował się Dominik Ratajczak;

– na III miejscu – Mikołaj Szulik.

Tuż poza pierwszą trójką wylądował Łukasz Juszczak na pozycji IV. Wyniki  pozostałych członkowie drużyny są następujące:

– VII miejsce – Karol Wawrzyczek;

– XI miejsce – Kacper Krupa;

– XII -. Robert Kendzia.

W kolejnym dniu – 23 kwietnia – nasi kolarze wraz z Juniorami i kilkoma zawodnikami z Elity wystartowali na dystansie 140 km ze startu wspólnego. Emocji nie zabrakło. W efekcie Łukasz Juszczak wylądował na II miejscu. Pozostałe pozycje naszych zawodników to:

– IX miejsce – Mikołaj Szulik;

– X miejsce – Karol Wawrzyczek;

– XV miejsce –  Kacper Krupa;

–  XVII miejsce –  Dominik Ratajczak;

– XVIII miejsce –  Robert Kendzia.

Tam na miejscu – w Urzędowie, Starosta Janowski – Artur Pizoń osobiście gratulował naszym sportowcom świetnych osiągnięć i życzył sukcesów w kolejnych wyścigach. „Panorama Powiatu Janowskiego” również życzy wszystkiego najlepszego!

Tekst: Kamila Strykowska-Momot

Foto: Lubelskie Perła Cycling Team