Konkursy filmowe i fotograficzne „Lubelskie. Smakuj życie!”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie po raz kolejny organizuje konkursy filmowe i fotograficzne, skierowane do wszystkich twórców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, bez względu na ich wiek.

XII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

W tym roku konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach: fotografia artystyczna, przyroda i wydarzenie. Każdy z uczestników może nadesłać łącznie maksymalnie 6 zdjęć. Czekamy na zdjęcia, pokazujące nasz region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i wyjątkowe walory natury, ukazujące bogactwo miejsc, obiektów i wydarzeń. Liczymy zarówno na zdjęcia, będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie. Ponadto, przedstawiające obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Wszystkie powinny być zgodnie z hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!”

III Ogólnopolski Konkurs Filmowy

Konkurs filmowy ma dwie kategorie, w których można zgłaszać filmy, tj. trwające do 15 sekund oraz filmy trwające od 15 sekund do 3 minut. Nagrania mogą zostać wykonane dowolną techniką cyfrową (kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem). Może to być film, prezentujący różne rodzaje aktywności, np. na rowerze lub w kajaku, ciekawe wydarzenia, atrakcje turystyczne czy walory przyrodnicze. Ciekawym pomysłem może być również film, promujący tradycje czy kulturę regionu lubelskiego. Najważniejsze, żeby ta opowieść była inspiracją do odwiedzenia regionu i nawiązywała do hasła: „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Nagrody

Nagrodami są karty zakupowe: za I miejsce o wartości 2000 zł, za II miejsce o wartości 1500 zł i za III miejsce o wartości 1000 zł. Wyróżnione zdjęcia i filmy otrzymają zestawy promocyjne Województwa Lubelskiego. Dodatkowo, wyróżnione prace filmowe otrzymają karty podarunkowe o wartości 500 zł.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się jak co roku w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza na 2024 rok oraz na planszach wystawowych, które wyeksponujemy w holu urzędu marszałkowskiego przy ul. Artura Grottgera 4 w Lublinie. Zdjęcia ilustrują również nasze wydawnictwa promujące Lubelskie, publikujemy je także m.in. na stronach internetowych, profilach społecznościowych UMWL oraz w samorządowym wydawnictwie „Lubelskie.pl”. Filmy natomiast promować będą Województwo Lubelskie podczas wielu wydarzeń w Polsce i za granicą, a także na kanałach w social mediach, prowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Jak wziąć udział w konkursach?

Zdjęcia można przesyłać na adres konkurs.foto@lubelskie.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub dostarczyć osobiście na powyższy adres (Kancelaria Ogólna na parterze).

Filmy natomiast tradycyjnie na płycie CD/DVD lub nośniku pendrive lub za pomocą linku do pobrania z serwisów Wetransfer.com lub Google Drive na adres e-mail: konkurs.filmowy@lubelskie.pl wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartą zgłoszenia. W tytule należy wpisać „KONKURS FILMOWY”. Kartę zgłoszenia wraz z pracą konkursową należy przesłać pocztą lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub dostarczyć osobiście (z dopiskiem: „KONKURS FILMOWY”). Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym na stronie: www.promocja.lubelskie.pl.

Termin nadsyłania prac

Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2023 r.

Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 30 września 2023 roku.

Wybór laureatów i wyniki konkursu

Wyboru dokona Komisja, składająca się z osób posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sztuki filmowej i fotograficznej oraz pracowników Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL w Lublinie. Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas uroczystej Gali w terminie i miejscu ustalonym przez UMWL. Informacji o konkursie udzielają pracownicy Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego: Oddział Turystyki, tel. 81 44 16 786, sekretariat, tel. 81 44 16 789, e-mail: promocja@lubelskie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego