LO. Narodowe Święto Niepodległości

Dziesiątego listopada 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawdzięczamy to naszym rodakom, którzy walczyli na frontach I wojny światowej, podejmowali działalność dyplomatyczną na arenie międzynarodowej, a także działali aktywnie w środowisku lokalnym. To właśnie ich sylwetkom w tym roku baczniej się przyjrzeliśmy. Uczniowie poszczególnych oddziałów przygotowali gazetki, prezentacje multimedialne, wykonali zdjęcia oraz nagrali filmiki, w których prezentowali czyny bohaterów narodowych. Wystawę prac można było oglądać na korytarzu szkolnym.

W czwartek, w auli młodzież przystąpiła do quizu on-line „Twarze Niepodległej”. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą z dziedziny historii, dotyczącą tych ludzi, dzięki którym my dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju.

O godzinie 11.11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” uczniowie klasy 3B oraz grupa artystyczna odśpiewali hymn przed budynkiem szkoły. Tego dnia, uczniowie wyglądali nieco inaczej niż zwykle. Na korytarzach można było spotkać eleganckie panie w pięknych sukniach, kapeluszach czy czarnych, połyskujących opaskach we włosach i panów w stylu angielskich dżentelmenów. Prezentowana moda została utrwalona na zdjęciach, wykonanych przez Sebastiana Żołynię – ucznia klasy 3D.

Ostatnim punktem tegorocznych obchodów było podsumowanie działań, podjętych przez poszczególne klasy. Jury w składzie: pani Izabela Skrzypa, pani Dorota Rachwalska – Kata oraz grupa uczniów klasy 3B podliczyło punkty i ogłosiło werdykt. Pierwsze miejsce zdobyła klasa ID i otrzymała voucher, ufundowany przez Radę Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział i zaangażowanie się w to przedsięwzięcie. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do dyrekcji szkoły i nauczycieli: pani Marii Krzosek, pani Agnieszki Maziarczyk, pani Izabeli Skrzypy, pani Doroty Rachwalskiej – Kata, siostry Tomaszy, pani Aleksandry Wieleby oraz ks. Tomasza Kopcia za włożony trud i pomoc w przygotowaniu uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy 3B LO