LO. X Bieg Partyzantów już za nami!

W czwartek, 9. czerwca 2022 r. grupa 22 uczniów I LO wraz z nauczycielami postanowiła uczcić 78. rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich wspólnym biegiem na miejsce walk. Cieszymy się, że dołączył do nas również pan Adam Szuba, który brał udział we wcześniejszych edycjach biegu w latach 2018 i 2019.

Wyruszyliśmy o godzinie 9:00 z janowskiego rynku. Trasa przebiegała dokładnie tak, jak w latach ubiegłych, jednak w odwrotnym kierunku. Wyruszyliśmy ulicą Wesołą, potem Świerdzową, Turystyczną i Bohaterów Porytowego Wzgórza, a następnie tzw. „Drogą Kiszczańską” przez las. Pogoda nie była dla nas łaskawa – prażące słońce i wysoka temperatura w połączeniu z chmarami owadów w lesie nie ułatwiały nam zadania. Dwunastokilometrową trasę udało nam się przebiec w godzinę i 30 minut. Szczególne gratulacje należą się tym, który po raz pierwszy przebiegli tak długi dystans.

O nasze bezpieczeństwo zadbali panowie policjanci, którzy eskortowali grupę biegową na drodze asfaltowej, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też panu Zbigniewowi Flisowi – dyrektorowi Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli, za udostępnienie nam autokaru, którym wróciliśmy do szkoły.

Gratulujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w biegu, i mamy nadzieję, że udało nam się zarazić was biegową pasją. Następny bieg już za rok!

Tekst; foto: archiwum LO