Lubelskie Perła Polski Cycling Team na zgrupowaniu w Janowie Lubelskim

Lubelskie „Perełki” w czasie majówki trenowały na terenie naszego powiatu do startu w Czechach podczas międzynarodowej imprezy kolarskiej pn. „ORLEN Wyścig Narodów”. A u nas jest gdzie jeździć; drogi gładkie jak stół i ciągną się aż po horyzont pośród malowniczych lasów. Wymarzone miejsce na trening. Podczas zgrupowania w dniu 5 maja zawodnicy znaleźli też czas na spotkanie z dziećmi i młodzieżą  z Publicznej Szkoły Podstawowej Z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. Cierpliwie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania, a te bywały bardzo celne i trafne; prezentowali rowery, jak również swoją kondycję.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Janowski – Artur Pizoń oraz Wicestarosta Michał Komacki. Powiat Janowski jest jednym z głównych partnerów drużyny.

I jeszcze wiadomość z ostatniej chwili: skład lubelskich „Perełek” zasilił Franciszek Kaczorowski, wcześniej występujący w barwach CCC Copernicus. Franek nazbierał już sporo sukcesów w dotychczasowej karierze i mamy nadzieję na szybką adaptację w teamie i udaną współpracę.

Powodzenia na wyścigu w Czechach!

Tekst; foto: Kamila Strykowska-Momot