„Magiczne Ogrody” – wakacyjna wycieczka 26.07.2021 r.

Niesamowitą przygodę, wakacyjne atrakcje przeżyły dzieci, uczestnicząc we wspaniałej wycieczce do Janowca koło Puław.

„Nasze wnuki nasza przyszłość” – z takim przesłaniem wyruszyła grupa 56 osób do „Magicznych Ogrodów” w świat baśni i przygód za sprawą zorganizowanego przez Związek Emerytów Oddział Janów Lubelski projektu pt. „Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia” Edycja VI.

„Magiczne Ogrody Janowiec” to pierwszy polski rodzinny park tematyczny, stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą, po drugiej stronie Wisły, spotykamy wyjątkowy, leżący na 18 hektarach ogród, który czaruje swoim pięknem. Pomyślany jako miejsce rodzinne i wielopokoleniowe. Po szerokich alejach „Magicznych Ogrodów” przechadzają się bohaterowie baśni: Czarodzieje, Wróżki, Krasnoludy i psotne Mordole. Tu mogą bawić się dzieci, rodzice i dziadkowie. To opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, to opowieść edukacyjna.

W wycieczce uczestniczyło 4 dziadków, 20 babć, 3 mamy i 2 ciocie (6 osób z Potoka Wielkiego, 7 z Modliborzyc, 2 z Batorza, pozostali z Janowa Lubelskiego). Podróż została sfinansowana ze środków finansowych Powiatu Janowskiego w ramach projektu „Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia”.

Druga wakacyjna wycieczka z naszymi wnukami odbędzie się w III dekadzie sierpnia tego roku. W ramach działania, Teatr Tradycja, w składzie którego jako aktorzy będą występować babcie i dziadkowie, wystawi na scenie Janowskiego Ośrodka Kultury baśń pt. „Kopciuszek”. Po spektaklu; wnuki razem ze swoimi dziadkami i babciami zwiedzą arboretum oraz muzeum ptactwa i zwierzyny leśnej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Janów Lubelski. Na zakończenie projektu odbędzie się wspólny wielopokoleniowy piknik.

Zofia Widz-Baryła; foto: M.K. Szymańska, Teodozja Kamińska, Z. Widz-Baryła, Zuzanna Skoczyńska