Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w LO

„Ojczysty – dodaj do ulubionych” – pod takim hasłem, inspirowanym działalnością Narodowego Centrum Kultury, 21 lutego 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W tym roku postawiliśmy sobie za główny cel zwrócenie większej uwagi na poprawność ortograficzną, językową, właściwe wymawianie i używanie naszego języka.

Przeprowadziliśmy różnorodne akcje, zarówno w szkole, jak i na naszych profilach w mediach społecznościowych, aby podkreślić ważność tych aspektów. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, udało nam się stworzyć inspirującą atmosferę, w której edukacja językowa była w centrum uwagi.

Nasza szkoła od lat promuje kulturę języka, zachęcając do świadomego i pięknego posługiwania się nim nie tylko na zajęciach języka polskiego.

Z rozmysłem – wypowiadając się w mowie i piśmie – możemy wpłynąć pozytywnie na nasze otoczenie i sprawić, że język ojczysty będzie jeszcze piękniejszy! Warto pamiętać, że nasza mowa jest naszą tożsamością.

Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne inicjatywy związane z językiem ojczystym, dajcie znać!

Wasze polonistki ; foto: archiwum LO