Międzynarodowy Turniej Croatia Open 2021. Złoto dla Jakuba Wacha

Wspaniały sukces odniósł dzisiaj zapaśnik janowskiego OLIMP-u Jakub Wach. Na Międzynarodowym Turnieju Croatia Open 2021 młody sportowiec wywalczył dla Polski jedyny złoty medal, zdobywając najlepszy wynik wśród reprezentacji kraju.

Kolejny raz potwierdził dobrą formę i wysoki poziom sportowy. Wach w pięknym stylu pokonał Chorwata, zdobywając tytuł międzynarodowego mistrza Chorwacji w kategorii do 48 kg. Warto zauważyć, że Międzynarodowy Turniej Croatia Open 2021 stanowi etap przygotowawczy do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 16. – 20. czerwca w Somokow w Bułgarii.

Młody Wach, który na co dzień trenuje pod okiem Tadeusza Kuśmierczyka w Janowskim Ludowym Klubie Sportowym, zaczyna być uznawany za jednego z najzdolniejszych kadetów w kraju. Przed janowskim zapaśnikiem świat stoi otworem. Regularnie zdobywa medale, jest dwukrotnym mistrzem Polski.

– Kuba, nie można sobie wymarzyć lepszej promocji powiatu, województwa czy kraju niż poprzez sportowe osiągnięcia…, Twoje zwycięstwa😃…
Jakub, gratulacje😃!

Dodajmy, że w Turnieju, który odbył się w chorwackim Zagrzebiu, wzięli udział zawodnicy z 12. krajów (z Belgii, Czech, Estonii, Izraela, Węgier, Serbii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Polski i Chorwacji).

Kuba – wraz z kadrą narodową, właśnie wraca do Polski.

Alina Boś; foto: nadesłano