Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Rolniczych i Średnich w piłce siatkowej chłopców w ZSCKR w Potoczku

Pod znakiem sportu upłynął ostatni tydzień października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. W dniu 26 listopada 2021r.w hali sportowej ZSCKR odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Rolniczych i Średnich w piłce siatkowej chłopców.

W tym roku, w sportowej rywalizacji wzięło udział 5 drużyn, reprezentujących Zespoły Szkół z Biłgoraja, Klementowic, Jabłonia, Dęblina i Potoczka. Mecze rozgrywane systemem ,,każdy każdym” przyniosły zwycięstwo ZSL w Biłgoraju, wicemistrzem województwa został zespół z ZS w Dęblinie, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ZSCKR w Jabłoniu.

Wszystkie zespoły, biorące udział w mistrzostwach, otrzymały z rąk dyrektora ZSCKR w Potoczku  Dariusza Wolana puchary, a zawodnicy drużyn, które zdobyły miejsca I-III również pamiątkowe medale. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwał niezastąpiony Wacław Słomkowski – Wiceprzewodniczący WZLZS Lublin.

Dwa dni wcześniej, w szkole odbyły się zawody w halową piłkę nożną o Puchar Dyrektora Szkoły, w którym zwyciężyła klasa III Technikum w zawodzie technik rolnik i technik żywienia i usług gastronomicznych. W tym czasie, odbył się też turniej finałowy o miano najlepszego tenisisty stołowego internatu ZSCKR w Potoczku, którym został Seweryn Małaczyński z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Tekst; foto: Piotr Spyra