Mistrzostwa Województwa LZS w Potoczku

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku był gospodarzem Mistrzostw Województwa LZS Szkół Rolniczych i Średnich w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach, które odbyły się 7. grudnia 2021 r., wzięło udział osiem drużyn: ZSCKR Potoczek, ZSTR Piotrowice, ZSCKR Jabłoń, ZSCKR Różaniec, ZS Tomaszów Lubelski, ZSR Kijany, ZSCKR Siennica Różana, ZS Bychawa.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja ZSCKR w Potoczku trafiła do najmocniejszej grupy, w której przyszło jej rywalizować z zespołami z Tomaszowa i Piotrowic – późniejszymi finalistami turnieju. Gospodarze na swoim koncie zanotowali dwie porażki i dwa zwycięstwa. Szczególnie cenna była wygrana 1:0 w meczu grupowym z reprezentacją ZS w Tomaszowie, której zawodnicy okazali się ostatecznie zwycięzcą turnieju. Drugie miejsce w końcowej rywalizacji zajął zespół z ZSTR w Piotrowicach, zaś trzecie przypadło drużynie z ZS w Bychawie. W drużynie ZSCKR w Potoczku, która ostatecznie zajęła szóste miejsce, występowali: Bryk Mateusz, Chlebuś Łukasz, Przywara Mateusz, Sulowski Mikołaj, Biernat Dominik, Małaczyński Seweryn, Oszust Krzysztof, Duda Kacper, Ciupak Jakub, Skrok Kacper, Kaproń Dominik, Kiszka Kacper. Zawodnikom należą się słowa uznania za ambicję i godne reprezentowanie szkoły.

Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary, a drużyny z miejsc I-III dodatkowo medale, wręczane przez dyrektora ZSCKR w Potoczku Dariusza Wolana oraz Wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie Wacława Słomkowskiego.

Tekst; foto: Mariusz Karkusiewicz