Młodzi strażacy na spływie kajakowym rzeką Bukową 16.08.2022 r.

Końcówka  wakacji. Piękny sierpniowy dzień. Grupa młodzieży zrzeszona w młodzieżowych drużynach pożarniczych w Janowie Lubelskim, Modliborzycach, Stojeszynie, Wierzchowiskach Pierwszych i Wierzchowiskach Drugich, wspólnie ze swoimi opiekunami (46 osób) aktywnie spędzała czas na zorganizowanym spływie kajakowym rzeką Bukowa. W organizację spływu zaangażował się Klub Żeglarski „ZEFIR” i Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Lubelskim.

Spływ był końcowym, praktycznym etapem szkolenia w ramach projektu „Szkolenie wodne dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu Powiatu Janowskiego – 2022 r.” Projekt dofinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim w działaniu: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Młodzież podziwiała walory przyrodnicze i krajoznawcze rzeki Bukowa, poznawała jej faunę i florę. Spływ rozpoczął się w miejscowości Łążek Garncarski, trwał około 2,5 godziny i zakończył się w miejscowości Kuziory. Pomimo zmęczenia na twarzach dzieci widoczny był uśmiech i zadowolenie. Organizatorzy dziękują uczestnikom za wytrwałość i zdyscyplinowanie a kadrze Klubu Żeglarskiego „ZEFIR” i Ochotniczych Straży Pożarnych za wkład pracy w naukę i wychowanie. Do spotkania za rok, na kolejnym szkoleniu wodnym nad janowskim zalewem.

Tekst; foto: Krzysztof Kurasiewicz, Jerzy Duda