Modliborzyce i Brzeziny. Kiermasz wielkanocny i zbiórka do puszek na rzecz chorej Ani

Rękodzieło artystyczne, pisanki, stroiki i ozdoby wielkanocne, wykonane różnymi technikami przez młodzież z modliborzyckiego LO oraz dzieci ze szkół podstawowych w Modliborzycach, Wierzchowiskach i Stojeszynie, pieczone babki, baby i mazurki, a do koszyczka baranki, kurki i zajączki… – tego typu świąteczne drobiazgi można będzie kupić za dowolną kwotę po mszach św. w Niedzielę Palmową 28. marca na kiermaszu świątecznym pod kościołem w Modliborzycach.

Oferta jest oryginalna, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju i dlatego warto się nią zainteresować i nabyć świąteczne gadżety dla siebie i bliskich, by w ten sposób pomóc dzielnej Ani. Oczywiście, dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz chorej dziewczynki.

Kiermasz w Modliborzycach rozpocznie się po godz. 8.00 i potrwa do godz. 18.00.

Tego samego dnia, po mszach św. w sąsiednich Brzezinach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Ani.

Akcja odbywa się we współpracy z Dziennym Domem „Senior+” w Modliborzycach i KSM.

Ośmiomiesięczna Ania Orłowska walczy z SMA1 – rdzeniowym zanikiem mięśni. Jest to ciężka i rzadka choroba, będąca wynikiem wady genetycznej. Aby żyć, musi zostać poddana terapii genowej, która kosztuje 9,5 mln złotych. Jest to najdroższy lek świata. Niestety, w Polsce nie jest refundowany. To jedyny sposób na zatrzymanie choroby.

Ania ma postępujące problemy z oddychaniem, połykaniem, mówieniem i poruszaniem się. Lekarze mówią, że nie ma czasu, że każdego dnia choroba odbiera dziecku siły i szansę na przeżycie, że musi dostać lek jak najszybciej.

W całym kraju trwa charytatywna akcja pomocy Ani. Pomimo tego, wciąż brakuje 6 mln zł. Rodzice dziecka – Joanna i Michał Orłowscy z Zielonej Góry i cała rodzina na wszelkie możliwe sposoby starają się uzbierać te środki.

Dziadek Ani, Roman Orłowski, jest rodowitym członkiem społeczności modliborzyckiej. Jego rodzicami byli Helena i Franciszek Orłowscy. I on też bardzo prosi o pomoc z rodzinnych stron dla swojej wnuczki.

Liczy się każda wpłata. Pomóż, by mogła żyć.

Nr konta bankowego: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 tytułem 24394 Ania Orłowska darowizna. www.siepomaga.pl/ania

Alina Boś