Muzeum Fotografii. Światło i światłocień Łukasza Resiaka… Fotografia trudna, ale interesująca

Piątek, 17 marca zgromadził grono sympatyków fotografii na kolejnym wernisażu wystawy fotograficznej. Tym razem, Łukasz Resiak z Lublina (członek Związku Polskich Artystów Fotografików) zaprezentował bardzo trudną, ale i interesującą fotografię. Światło i światłocienie, gromadzące się w elementach architektonicznych (mur, ściana, okno, itp.), zauważone i zaprezentowane przez Łukasza zaskakują swoją formą. To kolejna, dość trudna wystawa, ale taki jest i mój zamysł w organizacji wystaw i ich tematyki. To różnorodność treści, ale i formy i technik fotograficznych.

Mimo kilku innych spotkań tego dnia w Janowie Lubelskim, frekwencja była zadowalająca.

Obecni mogli też posłuchać paru utworów, wykonywanych w duecie na skrzypcach. Łukasz i jego żona są z wykształcenia muzykami po Akademii Warszawskiej i grają w Filharmonii Lubelskiej.

Niech kilka zdjęć przybliży atmosferę spotkania oraz bardzo wysoki poziom dyskusji. Wśród gości wernisażu obecni byli koledzy z Ostrołęki, Ostrowca Świętokrzyskiego, Lublina, Krasnegostawu oraz janowiacy.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli finansowo w organizacji kolejnego, już 55 wernisażu.

Wystawę można oglądać tylko do 5 kwietnia! Zapraszam.

Antoni Florczak; foto: archiwum autora