Narodowe Czytanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

W naszym Liceum , zgodnie z apelem Pary Prezydenckiej, jak co roku odbyło się wydarzenie związane z akcją Narodowego Czytania.

Już  04.09.2021r. na szkolnym profilu Facebooka ogłoszono konkurs dla uczniów i nauczycieli „Bądź jak Gabriela Zapolska i noś wykwintne kapelusze”( konkurs na fotografię w stylizowanym na epokę nakryciu głowy- kapeluszu). W ten sposób wypromowano akcję Narodowego Czytania dramatu Gabrieli Zapolskiej. Okazało się, że akcja przerosła oczekiwania- zgłosiło się tak dużo osób z ciekawymi pomysłami, że nie sposób było rozstrzygnąć konkursu już w dniu czytania, zgodnie z zaplanowanym terminem! Nagrodę Dyrektor szkoły a tym samym zwycięstwo w konkursie przypadło Małgosi Wereskiej z klasy 3Cp. Ponadto wyróżnienie otrzymali:

Marcelina Biernat 1A
Oliwia Zalewska 1A
Oliwia Ostrowska 1B
Mikołaj Moskal 1D
Martyna Brodowska i Magda Jaskowska z 2A
Katarzyna Osiewicz 2D
Wiktoria Wielgus 2D
Patrycja Lewandowska 3Cp

Gratulujemy!

Dnia 06. 09.2021r. otwarto przy sali numer 207 wystawę „Moralność Pani Dulskiej na scenach polskiego teatru”. Wystawa cieszy oko do dzisiaj. Młodzież i dorośli chętnie przy niej przystają. O godzinie 11tej nastąpiło równoległe czytanie we wszystkich klasach wcześniej przygotowanych fragmentów „Moralności Pani Dulskiej”. Akcja uwieczniona została na szkolnym profilu Facebooka -zamieszczono tam zdjęcia robione w czasie czytania fragmentów lektury oraz krótkie filmiki z tego wydarzenia. Tu też zamieszczono filmik z udziałem Dyrektor szkoły -Wiesławy Dyjach- promujący akcję Narodowego  Czytania.

O propagowanie czytania przez młodzież lektur dbamy nie tylko w czasie tego typu wydarzeń. Cały rok polonistki i bibliotekarki starają się zachęcić do tego młodzież naszej szkoły. Akcje takie jak ta bardzo nam w tym  pomagają.

Organizatorzy, osoby zaangażowane w wydarzenie to polonistki: Beata Góra, Marzena Jakubiec, Joanna Czaja, Dorota Rachwalska-  Kata, Monika Dziuba i panie pracujące w bibliotece: Agnieszka Gierczak, Izabela Wąsek.  

Joanna Czaja