Natalia Lodowska, Jagoda Chłodny i Aleksandra Dziadosz z I LO laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z geografii z elementami geologii

W dniu 25.03.2023 r. odbył się w siedzibie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie finałowy etap XVI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim reprezentowały uczennice z klas o profilu matematyczno-geograficznym:

– Natalia Lodowska z kl. IV Cp, przygotowana pod kierunkiem p. Józefa Bańki,

– Jagoda Chłodny i Aleksandra Dziadosz z kl. III C, przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Wieleby.

Na etapie centralnym olimpiady uczennice uzyskały tytuł laureata z zakresu „Geografia z elementami geologii”.

Zgodnie z decyzją senatu uczelni, laureaci Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia w AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Ta prestiżowa uczelnia techniczna w bieżącym roku akademickim lokuje się na 5 miejscu w rankingu krajowym wyższych uczelni tygodnika „Perspektywy” (na 100 klasyfikowanych szkół wyższych w Polsce).

Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałego sukcesu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przygotowań i udziału w następnej XVII edycji Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w roku szkolnym 2023/2024.

Na zdjęciu (od lewej): Józef Bańka, Natalia Lodowska, Wiesława Dyjach – Dyrektor LO, Aleksandra Dziadosz, Jagoda Chłodny, Barbara Wieleba

Józef Bańka; foto: archiwum LO