Nowa kotłownia gazowa w budynku Starostwa i Urzędu

Ponad 180 tys. zł kosztowała modernizacja kotłowni gazowej (wraz z dokumentacją) w budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Janowie Lubelskim. Zadanie zostało sfinansowane przez obie strony mniej więcej po połowie. Wykonawcą zadania jest „Kvadrat” Grzegorza Jaszczewskiego z Wierzchowisk Pierwszych w gminie Piaski.

W ramach zadania, stary przerdzewiały kocioł gazowy „Buderus” z 1998 roku wymieniono na nowy, również gazowy, ale kondensacyjny, bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie czasowej. Zostało też wymienione orurowanie, urządzenia technologiczne, zawory i trzy okna.

Nowy kocioł najwięcej gazu zużyje podczas dużych mrozów, a takowe przed nami. Póki co, trudno coś więcej na ten temat powiedzieć, wiadomo jedynie, że wydatek powinien się zwrócić w ciągu 3 – 4 lat, a więc dużo wcześniej niż żywotność urządzenia.

Alina Boś; foto: Robert Kamiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Logistyki i Gospodarki Mieniem