Od serca do serca

„Od serca do serca”

To tytuł koncertu charytatywnego, jaki odbył się w Janowskim Ośrodku Kultury w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej Diecezji Sandomierskiej oraz trwającego Tygodnia Miłosierdzia.

Inspiracją do szóstej edycji koncertu charytatywnego były słowa św. Jana Pawła II który mówił: „Jezusa wskazał nam też wielorakie drogi miłosierdzia, które nie tylko przebacza grzechy, ale wychodzi też naprzeciw wszystkim ludzkim potrzebom”. Idąc za wskazaniami papieża Polaka wraz z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim zorganizowaliśmy akcję charytatywną na rzecz wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim, której zwieńczeniem była gala koncertowa „Od serca do serca”.

Na scenie janowskiego Ośrodka Kultury wystąpiła młodzież działająca w Grupie Artystycznej prowadzonej przez Panią Aleksandrę Wielebę, siostrę Tomaszę Agnieszkę Jaroszkiewicz oraz ks. Tomasza Kopcia. Młodzi artyści wykonali utwory nawiązujące do trwającego Tygodnia Miłosierdzia oraz inne utwory muzyczne. Nie zabrakło także występu grupy muzycznej i tanecznej działającej w szkolnej grupie artystycznej.

Koncert poprzedziła akcja dobroczynna podczas której zbierano dary: artykuły szkolne dla wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Zakupione artykuły zbierane były w szkole i podczas trzech koncertów gali w JOK-u. Koncert był także jednym z działań podjętych w ramach trwających w diecezji Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Tekst – ks. Tomasz Kopeć