Oferta edukacyjna Zespołu Szkół „U Witosa”

Drogi ósmoklasisto!

Przed Tobą trudna decyzja. Wybierasz szkołę, w której będziesz zdobywać wiedzę i chcesz odnieść sukces, ale także oczekujesz życzliwości, poszanowania wartości i Twojego indywidualizmu. Zapoznaj się z Zespołem Szkół i naszą wyjątkowo bogatą ofertą edukacyjną, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Kształcimy w następujących zawodach:

• 5-letnie TECHNIKUM ZAWODOWE:
    Technikum geodezyjne
    Technikum logistyczne
    Technikum leśne
    Technikum hotelarskie
    Technikum żywienia i usług gastronomicznych
    Technikum teleinformatyczne
  • 4-letnie LICEUM:
    ogólne, mundurowe

Nasi uczniowie są rzetelnie przygotowywani do egzaminów zawodowych, dzięki czemu osiągają bardzo dobre wyniki, co przekłada się na ich konkurencyjność na rynku pracy.

W „Witosie” – uczeń i jego potrzeby są na pierwszym planie. Nieustannie się rozwijamy, doskonalimy i odpowiadamy na edukacyjne wyzwania. Nasi uczniowie to mistrzowie w wielu konkursach zawodowych (m. in. w carvingu, w konkursach logistycznych i dotyczących bankowości) i w zawodach sportowych. Organizujemy projekty, które zapewnią uczniom, przydatne w przyszłej karierze zawodowej, umiejętności i kwalifikacje, a także umożliwią naukę języka angielskiego w praktyce, tak, jak realizowany obecnie w Zespole Szkół projekt „Podnosimy kompetencje zawodowe poprzez mobilności międzynarodowe”. W ramach projektu, uczniowie z różnych zawodów odbędą staże zawodowe w Grecji.

Powstająca nowa hala sportowa jest z pewnością jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w województwie. Będzie służyła nie tylko uczniom naszej szkoły, ale całej społeczności w regionie. Funkcjonalny i innowacyjny obiekt będzie spełniał nawet największe wymagania uczniów i kadry trenerskiej. Hala jest nowoczesna i zaprojektowana tak, by spełniać wiele zadań. Miejsce do uprawiania sportu i zajęć rekreacyjnych czy rozwijających znajdą tam uczniowie w każdym wieku. To dla nas bardzo ważne, aby rozwijać umiejętności i pasje wszystkich uczniów, którzy w przyszłości będą siłą powiatu janowskiego. Jesteśmy przyjazną, bezpieczną i kreatywną szkołą, która czeka właśnie na Ciebie! Chcesz zdobyć dobry zawód i kształcić się, realizując swoje pasje – to zapraszamy do nas. W „Witosie” możesz zostać mistrzem w swoim fachu! Nauka w naszej Szkole to będzie na pewno niezwykła przygoda.