Olimp trzeci na Pucharze Polski w Radomiu

W dn. 15-17 października 2021r. odbył się w Radomiu Puchar Polski kadetów w zapasach styl klasyczny 48 Memoriał im. Władysława Miazio w obsadzie międzynarodowej.

Startowało 178 zawodników z 40 klubów całej Polski i zawodnicy z Ukrainy z reprezentantami swojego kraju.

Bardzo udanie zawalczyli w Pucharze zapaśnicy Olimpu Janów Lubelski zdobywając 3 medale:

– Kołtyś Dawid II m. srebrny medal kat. wag. 48kg

– Łukasik Kacper II m. srebrny medal kat. wag. 65kg

– Wach Jakub III m. brązowy medal kat. wag. 55kg

ponadto

– Wach Piotr V m. kat. wag. 51kg.

W punktacji klubowej JLKS Olimp zdobył III m. co jest powtórzeniem sukcesu sprzed 2 lat – w ubiegłym roku Memoriał nie był organizowany z powodu pandemii.

Młodzicy Olimpu startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Regionu C – woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie i świętokrzyskie  w Dębicy – zdobywając medale.

– Żelazko Kamil I m. złoty medal kat. wag. 38kg

– Wach Piotr I m. złoty medal kat. wag. 48kg

– Kołtyś Dawid II m. srebrny medal kat. wag. 48kg

– Ciupak Wiktor III m. brązowy medal kat. wag. 41kg

– Tutka Daniel III m. brązowy medal kat. wag. 62kg

– Garszczal Jakub III m. brązowy medal kat. wag. 68kg

Zawody zaliczane były do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży na 2021r.

Wyjazdy na w/w zawody dofinansowane zostały ze środków Gminy Janów Lubelski.

Tadeusz Kuśmierczyk