Piątek, 16. września… Uroczystości w 80. rocznicę pierwszego transportu więźniów z Lubelszczyzny do niemieckiego obozu pracy przymusowej w Pustkowie

W piątek, 16. września, przypada 80. rocznica pierwszego transportu więźniów z Lubelszczyzny, również z powiatu janowskiego, do niemieckiego obozu pracy przymusowej w Pustkowie. Uroczystości w Pustkowie rozpoczną się o godzinie 17.00 a zakończą około godziny 22.00. W programie, droga krzyżowa, gawęda historyczna, projekcja filmu, poczęstunek oraz zwiedzanie wystaw przy Górze Śmierci w Paszczynie.

Wyjazd jest darmowy. Wyjazd spod budynku janowskiego Starostwa o godzinie 15.00, powrót do Janowa około godziny 24.00.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (15) 8725456 (najpóźniej do środy, 14 września).