„Piękny i Bestia” – kolejna wystawa w Muzeum Fotografii. Piątek, 11 lutego, godz. 18.00.

Serdecznie zapraszam na kolejny wernisaż. Wracamy do wystaw fotograficznych. Daniel Ejsymont z Ostrołęki (Białegostoku) przedstawi swoją autorską wystawę „Piękny i Bestia”. Wystawa pod honorowym patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

– „Piękny i Bestia” to przewrotny tytuł. „Piękny – nawiązujący do znanej baśni, zainspirował mnie do próby pokazania piękna ludzkiego ciała, zarówno kobiecego jak i męskiego. Utarło się, że jeśli akt to tylko kobiecy, jednak już w starożytnej Grecji to męskie ciało było głównym tematem dla ówczesnych artystów. Ten fakt skłonił mnie do porównania aktu kobiety i mężczyzny i zmierzenia się z tym bardzo trudnym tematem. Tak narodził się projekt, którego efekty będzie można ocenić już 11 lutego w Galerii Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim – mówi autor wystawy.

Daniel Ejsymont, rocznik 1965, artysta fotograf, członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, którego obecnie jest prezesem. Laureat wielu konkursów fotograficznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Od wielu lat prowadzi Akademię Fotografii OTF w Ostrołęce, starając się zaszczepić bakcyla fotografii uczestnikom zajęć i pokazać, że fotografia może być czymś więcej niż zwykłą wakacyjną pamiątką. Odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” oraz srebrnym medalem „Za Fotograficzną Twórczość” Fotoklubu RP.

Serdecznie zapraszam osoby zaszczepione lub ozdrowieńców – 11 lutego w piątek na godzinę 18.00.

Antoni Florczak