„Piękny i Bestia” w Muzeum Fotografii

W piątek, 11. lutego 2022 roku o godzinie 18.00 odkryliśmy przybyłych do Janowa „Pięknego i Bestię”. To za sprawą artysty fotografika Daniela Ejsymonta z Białegostoku. Wystawa – już 37. w naszej Galerii Muzealnej przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim – to zdjęcia w wymiarze 70×100 cm, przestawiające bardzo zmysłowy akt – kobiety i mężczyzny – w tym samym ujęciu. Wystawę – pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, można oglądać do końca lutego.

Szkoda, że na tak stojące na bardzo wysokim poziomie artystycznym wystawy przychodzi garstka osób. Wernisaż odbywał się jeszcze raz w sobotę dla grona przyjazdowych fotografów. Tak zrobiliśmy ze względu na pandemię.

Już dzisiaj zapraszam na kolejny wernisaż z niespodziankami, tym razem związanymi z Dniem Kobiet. Piątek, 4. marca, godz. 18.00. Tym razem, spotkamy się z Mirkiem Iskrą i z Iwonką Pityńską… To fantastyczna fotografia, połączona z grafiką komputerową oraz… malarstwem Iwonki… To prace, których ceny w galeriach światowych dochodzą do zawrotnych sum…

Kobiety zapraszam z przyjemności, a mężczyzn… z obowiązku.

Antoni Florczak; foto: archiwum autora