„Pod skrzydłami Brata Alberta”. Uroczystości odpustowe u Bernardynów w Lublinie, 15-17 czerwca

Kochani! Z całego serca pragniemy zaprosić Was do celebrowania razem z nami uroczystości odpustowych – „Pod skrzydłami Brata Alberta”.

Pierwszy dzień (15 czerwca) planujemy w plenerze, w ogrodach klasztoru. Przewidujemy turniej piłki nożnej dla dzieci o puchar Brata Alberta, czyli Parafialne Euro. Będą liczne place zabaw, gry i zabawy, pokazy zabytkowych samochodów, motocykli, a na koniec dnia koncert genialnej Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Będą oczywiście stoiska z tradycyjnym jedzeniem i napojami. Żurek, grochówka, pierogi lubelskie, swojski chleb ze smalcem, podpiwek, kiełbasa z grilla, lody i inne słodkie smakołyki!

Drugi dzień (16 czerwca) to rodzinna strefa kibica Euro 2024 w ogrodach klasztoru. Razem z Wami na dużym telebimie chcemy kibicować naszym rodakom w pierwszym meczu Mistrzostw Europy (Polska – Holandia).

Trzeci dzień (17 czerwca) to uroczystość Świętego Brata Alberta! Na każdej Eucharystii będziemy dziękować za parafię, a także za każdą i każdego z Was, Kochani Nasi.

Partnerami wydarzenia „Pod skrzydłami Brata Alberta” są: Miasto Lublin oraz Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski w ramach programu „Warto być Polakiem”.

o. Bartymeusz Kędzior OFM – gwardian klasztoru i proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Lublinie