Podsumowanie policyjnej akcji „Wszystkich Świętych” na drogach Powiatu Janowskiego

Tegoroczne działania prewencyjne policji dotyczące bezpieczeństwa na drogach w okresie Wszystkich Świętych trwały aż dziesięć dni – od 27 października do 5 listopada. To była ogólnopolska akcja, podczas której policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali  trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów – szczególnie dzieci, w okolicach cmentarzy kierowali ruchem i apelowali do pieszych o zakładanie elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym i nie tylko po zmroku. Wszystko to, abyśmy bezpiecznie wrócili do domów.

„Panorama Powiatu Janowskiego” zasięgnęła informacji na temat podsumowania owych działań w powiecie. Aspirant sztabowy Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim mówi: „Podczas 10 – dniowej akcji Wszystkich Świętych na terenie Powiatu Janowskiego odnotowaliśmy 3 wypadki drogowe, w wyniku których było dwoje rannych; spośród nich  jedna osoba zmarła w szpitalu. Wydarzyło się 9 kolizji drogowych, na zawartość alkoholu w organizmie przebadano 884 kierujących, z czego ujawniono 2 nietrzeźwych kierowców”.

Dla porównania – w skali województwa te statystyki wyglądają następująco: 39 wypadków drogowych, w których 46 osób odniosło obrażenia. Odnotowano także 576 kolizji drogowych i zatrzymano 168 nietrzeźwych kierujących.

Policja apeluje o bezpieczną i przemyślaną jazdę nie tylko w okresie świąt, ale na co dzień.

Tekst: Kamila Strykowska-Momot

Foto: arch. KPP w Janowie Lubelskim