Polski Ład… 75 mln zł rządowego wsparcia na inwestycje w powiecie janowskim i gminach

Co za tempo! Wczoraj, Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, a już dzisiaj z rana inwestycyjne promesy wręczył samorządowcom Poseł Jerzy Bielecki z Senatorem Grzegorzem Czelejem. W sumie – 75 mln zł… O 5 mln więcej w stosunku do pierwszego rozdania, co oznacza, że w tym i poprzednim roku zostało lub zostanie rozdysponowanych w naszych stronach 145 mln zł.

– Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kompleksów sportowych w Chrzanowie i Godziszowie, modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Batorz, adaptację gminnego budynku administracyjnego w Dzwoli i rewitalizację Janowa (dom towarowy zostanie wyburzony) – wylicza Bielecki.

Z Polskiego Ładu, w gminie Modliborzyce pieniądze zostaną wydatkowane, m.in. na instalację fotowoltaiczną i pompy ciepła w miejscowej szkole, a w gminie Potok Wielki na utworzenie zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego dla osób starszych (w Zarajcu Potockim).

Do tego, dochodzi modernizacja dróg w gminie Batorz, Chrzanów, Dzwola, Godziszów, Janów Lubelski i Potok Wielki.

Dotację w wysokości ponad 16 mln zł na dwa zadania otrzymał też Powiat Janowski – chodzi o remont mostu na drodze w Wólce Ratajskiej i przebudowę prawie 8-kilometrowego odcinka drogi powiatowej od Stawiec do Batorza.

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne, udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Tekst; foto: Alina Boś