Powiat Janowski. Darmowy transport do urn wyborczych dla osób, które samodzielnie nie mogą tam dotrzeć

Tego jeszcze nie było… Zawiozą, przywiozą, byleby tylko była chęć głosowania… W niedzielę, 28 czerwca – w dniu wyborów prezydenckich, samorząd powiatowy organizuje bezpłatny dowóz do lokali wyborczych dla osób starszych, samotnych, niesamodzielnych, mających problemy z poruszaniem i nieskomunikowanych. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 509 123 840 i umówić się na kurs wyborczy.

Darmowy transport do lokali wyborczych to pomysł Starosty Janowskiego – Artura Pizonia. – Każdy mieszkaniec powiatu janowskiego ma prawo do głosu, a brak transportu nie może być przeszkodą w głosowaniu. Stąd pomysł na darmowy transport do lokali wyborczych dla osób, które – z przyczyn niezależnych od siebie, nie mogą tam dotrzeć – informuje Pizoń.

Tekst; foto: Alina Boś