Powiat Janowski. Osiemdziesiąt tys. zł. na sprzęt komputerowy dla szkół średnich

Powiat Janowski otrzyma 79 999,98 zł z Ministerstwa Cyfryzacji na sprzęt komputerowy dla trzech szkół średnich.

– Za taką kwotę zakupiliśmy – nie czekając na refundację wydatków, 29 laptopów (o dobrych parametrach) do pracy zdalnej dla uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dostępu do sprzętu i Internetu w tym trudnym czasie. Sprzęt został przekazany dyrektorom szkół w poniedziałek, 27 kwietnia – informuje Artur Pizoń – Starosta Janowski.

Zakup zostanie w stu procentach sfinansowany ze środków rządowych, czego gwarancją jest złożony wniosek i umowa. Kwota wsparcia wynika z liczby uczniów w szkołach średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Janowski. Mowa o Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Pirytowego Wzgórza i Zespole Szkół Technicznych (obie szkoły otrzymają po 10 laptopów) oraz Zespole Szkół „U Witosa”, gdzie trafiło 9 sztuk sprzętu komputerowego.

Alina Boś; foto: Sławomir Kaproń