Rowerem po zdrowie

Pod takim hasłem dnia 18.08.2023 r. odbył się rajd rowerowy, w którym udział wzięło 42 uczestników w różnym wieku; od dzieci po seniorów. Bo ruch to zdrowie, a zdrowie ma się jedno i warto o nie dbać w każdym wieku.

Zawodnicy, na czele z medalistami olimpijskimi – Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem, wystartowali w samo południe z janowskiego ZOOM-u Natury, a sygnał do startu dał Starosta – Artur Pizoń. Malowniczą trasą przez las pojechali do Momot Górnych, gdzie mieli chwilę przerwy na nawodnienie się i odpoczynek, następnie rozpoczęli kolejny etap rajdu, który zakończył się na mecie w Nadleśnictwie Janów Lubelski. Tam z kolei czekał na nich posiłek regeneracyjny i wiele innych atrakcji. Mianowicie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Olimpijczykami i posłuchać opowieści z ich życia, tak bogatego w wydarzenia sportowe. Wszyscy uczestnicy peletonu dostali certyfikaty oraz upominki rzeczowe, ufundowane przez organizatorów wydarzenia. Upominki owe wręczali: Artur Pizoń – Starosta Janowski, Michał Komacki – Wicestarosta, Marta Startek – Fac, pełniąca obowiązki kierownika w Oddziale Promocji Województwa i Projektów Promocyjnych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz panowie medaliści – Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.

Organizatorami rajdu byli: Powiat Janowski, Nadleśnictwo Janów Lubelski oraz Bike Club z Janowa Lubelskiego. Partnerem wydarzenia „Rajd rowerowy – rowerem po zdrowie” było Województwo Lubelskie „Lubelskie – smakuj życie”. Z dumą wspieramy sport!

Tekst: Kamila Strykowska-Momot

Foto: Anna Sosnówka