Rozbudowa bazy dydaktycznej kształcenia zawodowego w ZSCKR w Potoczku

Miniony 2021 rok to rok kolejnych inwestycji w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Jedną nich jest budynek dydaktyczno-socjalny, który powstaje obok hali warsztatowej. Budynek będzie stanowił uzupełnienie bazy dydaktycznej kształcenia praktycznego, tworząc – wspólnie z halą, nowoczesny i funkcjonalny kompleks warsztatów szkolnych.

Budowany obiekt to budynek dwukondygnacyjny, murowany, o powierzchni użytkowej ponad 1000 m2. Znajdą się tam m.in. obszerne pracownie obróbki ręcznej i mechanicznej, spawalnia, pracownia agrotroniki, sala szkoleniowa, pomieszczenia biurowe i socjalne, a – w podpiwniczeniu, garaże. Budynek będzie wyposażony w windę, umożliwiającą swobodne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych. Istotnym elementem inwestycji jest łącznik, który umożliwi swobodne przejście – bez wychodzenia na zewnątrz, z hali sportowej do powstającego budynku i hali warsztatowej. Znajdą się w nim szatnie i pomieszczenia socjalne.

Inwestycja umożliwi lepszą organizację kształcenia zawodowego oraz poprawi bezpieczeństwo uczniów, zwiększając możliwości szkoły w zakresie organizacji szkoleń, pokazów, konkursów, itp. Dzięki rozbudowie, zwiększy się liczba stanowisk roboczych – podczas zajęć praktycznych, i egzaminacyjnych w trakcie przeprowadzanych w szkole egzaminów zawodowych.

Marek Hołody; foto: Łukasz Drewniowski