Rusza IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”

Lublin, 19 czerwca 2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Rusza IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś inauguracja IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z Lubelskiego. Konkurs wpisuje się w ideę obecnej kampanii promocyjnej: „Wybierz #KierunekLubelskie”. W wydarzeniu wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz przewodniczący jury Piotr Maciuk.

Do organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie konkursu zaproszeni są zarówno profesjonalni fotografowie, specjalizujący się w fotografii artystycznej czy reportażowej, jak i osoby fotografujące amatorsko. Osoby niepełnoletnie również mogą wziąć w nim udział.

Zachęcam wszystkich turystów i mieszkańców naszego województwa do wzięcia udziału w konkursie. Lubelskie ma wciąż wiele pięknych, nieodkrytych miejsc, czy to na Roztoczu, Polesiu czy też w Krainie Lessowych Wąwozów. mówił Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

W minionych ośmiu edycjach konkursu wzięło udział ponad 550 autorów z całego kraju, którzy nadesłali ponad 3200 fotografii. Ubiegłoroczna edycja była dotychczas rekordowa, nadesłano prawie 950 fotografii. Konkurs od lat przyciąga osoby z różnych części Polski. Autorzy pochodzili z 12 województw: lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego,małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Nagrodami w konkursie są karty zakupowe o wartości 2000, 1000 oraz 500 zł oraz zestawy wydawnictw i materiałów promocyjnych regionu.

Termin nadsyłania prac mija 30 października br. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na początku grudnia br.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz karta zgłoszeniowa, znajdują się na stronie: www.promocja.lubelskie.pl.