Obrazek domyślny - herb gminy

Rusza konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Jak mogę pomóc pszczołom?”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa do poznania zwyczajów pszczół poprzez udział w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Prace można nadsyłać
do 25 maja br.

– Chcemy rozwijać w dzieciach zarówno ideę dbania o środowisko, jak i rozbudzać ich dziecięcą kreatywność i ciekawość świata. – tłumaczy założenia konkursu Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak.

Praca konkursowa powinna być wykonana dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsca – o wartości do 1000 zł każda,
  • laureatów 2. miejsca – o wartości do 800 zł każda,
  • laureatów 3. miejsca – do 600 zł każda.

Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Inspiracje konkursowe można znaleźć na stronie www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieściliśmy cykl filmików edukacyjnych o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które powstały z myślą o nauczycielach, a które będą mogli wykorzystać także rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) trzeba przesłać do 25 maja br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin            

(z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

________________________

Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail: pszczola@lubelskie.pl.

Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu). 

 Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.lubelskie.pl/pszczola/dla-dzieci-i-mlodziezy/

Remigiusz Małecki
Rzecznik Prasowy
Kancelaria Marszałka