Rusza ogólnopolski konkurs fotograficzny „Kierunek lubelskie krajobrazy”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjno-promocyjnym, który ma na celu zaprezentowanie walorów przyrodniczych naszego regionu. Zdjęcia, wykonane od 3 lipca do 31 sierpnia, można przesłać najpóźniej do 7 września.

W wideokonferencji uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak oraz Emilia Flis, zastępca dyrektora w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych.

W ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt. „Kierunek lubelskie krajobrazy” mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Zamierzeniem przedsięwzięcia jest promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane
w województwie lubelskim, a także inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.

Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach:

1. „Poleski Park Narodowy”
  2. „Roztoczański Park Narodowy”
  3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
  4. „Lubelskie pszczoły i pasieki” – z racji realizowanej obecnie przez urząd kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Uczestnik może przesłać maksymalnie trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych.

– Lubelskie jest idealnym miejscem do zbierania dobrej energii i sprzyja kolekcjonowaniu wspomnień. Zapraszam do konkursu. Pokażmy całej Polsce piękne, nieodkryte jeszcze miejsca w naszym województwie. -zachęca członek zarządu Sebastian Trojak.

Formularz karty i oświadczenia dostępne są na stronie internetowej: www.lubelskie.pl/srodowisko oraz w siedzibie Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Zgłoszenie można wysłać na adres mailowy: srodowisko@lubelskie.pl, lub pocztą tradycyjną na adres urzędu. Wybrane prace będą publikowane na Instagramie: smakuj_lubelskie.

Autorom najciekawszych prac w każdej z czterech kategorii konkursowych zostaną przyznane następujące nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł,

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł,

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł,

Przewidziane są też nagrody specjalne:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł,

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł,

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł.

O nagrody specjalne mogą również ubiegać się osoby, które nie zgłosiły fotografii do konkursu, ale opublikowały je w dniach od 3 lipca do 31 sierpnia br. na swoim koncie Instagram z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy.

__________

Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Partnerzy konkursuw poszczególnych kategoriach konkursowych:

1.     Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych – w kategorii „Lubelskie Parki Krajobrazowe”,

2.     Roztoczański Park Narodowy – w kategorii „Roztoczański Park Narodowy”,

3.     Poleski Park Narodowy – w kategorii „Poleski Park Narodowy”,

a w kategorii „Lubelskie pszczoły i pasieki”:

4.     Wojewódzki Związek Pszczelarzy,

5.     Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie,

6.     Roztoczański Związek Pszczelarzy w Tomaszowie Lubelskim,

7.     Związek Pszczelarzy „Podlasie” w Białej Podlaskiej,

8.     Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie,

9.     Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „Polanka” w Pszczelej Woli,

10.   Lubelskie Stowarzyszenie „Pszczółka” w Lublinie.

Partnerzy medialni:

1.             Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna,

2.             Cudzechwalicie.com,

3.             TVP 3 Lublin,

4.             Radio Lublin,

5.             Dziennik Wschodni,

6.             Radio Freee w Lublinie,

7.             Katolickie Radio Zamość.