Smakuj Lubelskie i nakręć film! Ogólnopolski Konkurs Filmowy

Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący region lubelski. Na rowerze, kajakiem, konno a może pieszo? Nieważne jak smakujesz lubelskie. Podejmij wyzwanie i stwórz swoją unikalną opowieść, która zainspiruje do odwiedzenia regionu lubelskiego i będzie nawiązywać do hasła: „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do smakowania Lubelskiego i nakręcenia filmu z podróży po regionie. Nasz region to niezliczona ilość szlaków lokalnych, które przechodzą przez najpiękniejsze miejsca naszego regionu – 2 parki narodowe: poleski oraz roztoczański, 17 parków krajobrazowych, w tym Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, które obejmuje 68 jezior, Puszczę Solską z Lasami Janowskimi, stanowiące jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, czy Kazimierski Park Krajobrazowy z niezwykle gęstą siecią wąwozów i głębocznic lessowych.

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu, korzystając z najpopularniejszych tras rowerowych, takich jak Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo czy Centralny Szlak Rowerowy Roztocza. Miłośnikom bliskich kontaktów z przyrodą polecamy spływy kajakiem rzekami Roztocza – Wieprzem czy Tanwią. Piękne krajobrazy czekają również na turystów podczas spływu w obszarze Małopolskiego Przełomu Wisły.

Region lubelski możemy smakować również poprzez udział w wydarzeniach, imprezach, które nie tylko zabawiają, ale również angażują, pozwalają na zdobycie nowych umiejętności. Przykładem takich imprez są np. Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie, Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym czy Festiwal Kaszy Gryczaki w Janowie Lubelskim.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich twórców: amatorów, profesjonalistów i miłośników filmu, bez ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców/opiekunów). Nagrodzone filmy będziemy chcieli wykorzystywać do promocji Regionu Lubelskiego w Polsce jak i za granicą.

Celem konkursu jest przygotowanie pracy konkursowej, w ramach której będzie opowiedziana unikalna historia, inspirująca do odwiedzenia Regionu Lubelskiego. Uczestnicy konkursu nagrają krótkometrażowe materiały filmowe, pokazujące w sposób pozytywny aktywne formy spędzania czasu oraz atrakcje turystyczne na terenie administracyjnym województwa lubelskiego i związanego tematycznie z hasłem: „Lubelskie. Smakuj życie!”. Po rozstrzygnięciu konkursu zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia.

Zapraszamy do zgłaszania filmów, wykonanych techniką cyfrową (kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem).

W tym roku rozszerzyliśmy konkurs o kategorię – film do 15 sekund długości. Kolejna kategoria to film, trwający od 15 sekund do 3 minut.

Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł

oraz  trzy wyróżnienia, które zostaną nagrodzone kartą zakupową o wartości 500 zł.

Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione osoby otrzymają również zestaw promocyjny „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Termin nadsyłania filmów mija 10. października 2022 r.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Pracę konkursową zapisaną na płycie CD/DVD lub nośniku pendrive wraz z czytelnie wypełnioną Kartą Zgłoszenia i oświadczeniami należy przesłać pocztą lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: „KONKURS FILMOWY”) lub dostarczyć osobiście na powyższy adres.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne są na stronie www.promocja.lubelskie.pl

WYBÓR LAUREATÓW KONKURSU

Wyboru dokona Komisja, składająca się z osób, posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sztuki filmowej oraz pracowników Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL w Lublinie. Pełny skład Komisji zostanie podany na stronie: www.promocja.lubelskie.pl.

WYNIKI KONKURSU

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas uroczystej Gali w terminie i miejscu ustalonym przez UMWL o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Nagrodzone i wyróżnione w konkursie filmy będą wyświetlane na stronie internetowej UMWL oraz na profilach społecznościowych UMWL.

Informacji o konkursie udzielają pracownicy Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – Oddział Turystyki – tel. 81 44 16 786 lub sekretariatu 81 44 16 789, email: promocja@lubelskie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Oddział Turystyki