Środowiskowy Dom Samopomocy z wizytą teatralną w Dzwoli

W środę, 29 września, odpowiedzieliśmy na zaproszenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwoli. Zarówno dla uczestników, jak i kadry pracowniczej był to bardzo ważny dzień, bowiem goszcząc w Dzwoli, zaprezentowaliśmy nasz artystyczny dorobek w postaci przedstawienia teatralnego pt. „O pogoni za szczęściem”.

Nasz teatr mieliśmy przyjemność zaprezentować przed szeroką publicznością. Były to dzieci z miejscowej szkoły, panie wychowawczynie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwoli, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Wiesław Mucha. Swoją krótką obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Dzwola p. Wiesław Dyjach.

Na wstępie zostaliśmy miło przywitani przez p. Bożenę Gumienik. Zanim rozpoczął się nasz występ, p. Anna Kaproń, która opracowała scenariusz naszego przedstawienia, przeprowadziła dla wszystkich obecnych rozgrzewkę. Ćwiczenia z p. Anią miały na celu rozluźnienie, pozbycie się stresu, a także rozgrzanie aparatu mowy. Po udanej rozgrzewce, nasi aktorzy zaprezentowali zarówno swój talent aktorski jak i przepiękne przedstawienie, które poddało bardzo ważny temat do dyskusji – czym jest szczęście i gdzie możemy go znaleźć? 

W przedstawieniu brali udział uczestnicy ŚDS: Agata, Katarzyna, Marian, Kazimierz, Agnieszka, Paweł, Konrad, Aleksandra. Wielką pomocą dla naszych aktorów były Panie: Małgorzata, która zajęła się realizacją dźwięku i oświetleniem, Grażynka, czuwała nad prawidłowym ruchem scenicznym, a także  Patrycja, która w sposób profesjonalny zadbała o charakteryzację postaci, dokonując prawdziwych dzieł sztuki na twarzach aktorów. Pozostałe Panie wraz z Uczestnikami stanowiły wsparcie, zasiadając na miejscach publiczności i głośno oklaskując przedstawienie.

Po zakończonym występie, Pani Dyrektor ŚDS Joanna Jaworska- Gumienik przeprowadziła bardzo ubogacającą rozmowę o szczęściu. Wszystkie dzieci z widowni były bardzo zaangażowane, co wskazywała ożywiona dyskusja na temat bycia szczęśliwym.

Na zakończenie Pani Wychowawczyni skierowała w naszą stronę piękne słowa uznania i podziękowała za wspaniały czas, który mogliśmy wspólnie spędzić. Zwieńczeniem dnia był pyszny poczęstunek, przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwoli. 

Dzień ten zapisze się w naszej pamięci na długo, a to za sprawą szczęścia, którym mogliśmy podzielić się z innymi.

Anna Kaproń; foto: archiwum ŚDS