Trwa rejestracja seniorów na szczepienia przeciw Covid-19

Piętnastego stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia (z rocznika 1941 i roczników niższych). Tydzień później, tj. 22. stycznia ruszą zapisy dla osób, które skończyły 70 lat (rocznik 1951 i niżej). Dla jednych i drugich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek, 25. stycznia. Wśród prawie 6 tys. punktów szczepień w kraju, 11 znajduje się na terenie powiatu janowskiego.

Termin można zarezerwować telefonicznie, przez Internet lub w punkcie szczepień.

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub na nr 22 6262989 (dotyczy osób, dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych). Co ciekawe, rejestrować mogą się nie tylko sami seniorzy, ale mogą ich rejestrować także ich bliscy. Do zapisu wystarczy PESEL. Można też podać nr telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany SMS z terminem szczepienia. Podczas rejestracji, wybierany jest termin i punkt szczepień (niekoniecznie tam, gdzie ktoś jest zameldowany).

Rejestrować się też można drogą elektroniczną poprzez e-Rejestrację, dostępną na pacjent.gov.pl. System z automatu proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko miejsca zamieszkania. Jeżeli żaden z proponowanych terminów nie odpowiada albo ktoś będzie chciał się zaszczepić w innym punkcie, to może skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, wskazując dogodną dla siebie datę i lokalizację. Po rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, a następnie – przypomnienie o szczepieniu (dzień przed terminem). Aby skorzystać z elektronicznej rejestracji, należy mieć tzw. „profil zaufany” (jeżeli nie ma, należy skontaktować się z 989 albo z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia przychodni).

Seniorzy mogą też kontaktować się bezpośrednio z konkretnym, wybranym przez siebie, punktem szczepień, jak również ze swoim lekarzem rodzinnym POZ.

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostaną tzw. „mobilne zespoły szczepiące”. Informacje, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi dostępne są pod numerem 989. W przewożeniu seniorów na szczepienia może też pomóc Ochotnicza Straż Pożarna.

Poniżej, informacje o punktach szczepień w powiecie janowskim (mapa punktów szczepień na dzień 19. stycznia; https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ )

Gminy:

1. Batorz; NZOZ „Zdrowie” s. c. Izabela Dorota Anasiewicz – Kostrzewa, Maria Kokoszka; Batorz Pierwszy 84, tel. (15) 8 745 070;
  1. Chrzanów; NZOZ Robert Jezierski; Chrzanów Pierwszy 10; tel. 15 8 755 103;
  1. Dzwola:
    – „Panaceum” sp.j. Dorota Gontarz, Piotr Grygiel, Krzemień Pierwszy 226, tel. 15 8 752 257;
    – NZOZ Elwira Pilkiewicz – Sneka, Kocudza Trzecia 2, tel. 15 8 753 275;
  1. Godziszów:
    – NZOZ „Nasza Przychodnia” s.c. Ryszard Gorzelewski, Krystyna Pasternak; Godziszów Pierwszy 136, tel. 15 8 711 510;
    – NZOZ „Zdrowie” s.c. Izabela Dorota Anasiewicz – Kostrzewa, Maria Kokoszka; Zdziłowice Drugie 106, tel. 15 8 712 280;
  1. Janów Lubelski:
    – NZOZ „Zdrowie” s.c. Izabela Dorota Anasiewicz – Kostrzewa, Maria Kokoszka; ul. Jana Pawła II 5, tel. 15 8 723 099;
    – NZOZ „Rodzina” sp. z o.o., ul. Zamoyskiego 149, tel. 15 8 724 001;
  1. Modliborzyce:
    – SP ZOZ w Modliborzycach, ul. Piłsudskiego 61, tel. 15 8 715 014;
    – SP ZOZ w Modliborzycach, Wierzchowiska Drugie 162, tel. 8 716 113;
  1. Potok Wielki:
    – NZOZ „Nasza Przychodnia” s.c. Ryszard Gorzelewski, Krystyna Pasternak, Potok Wielki 108, tel. 15 8 740 210;
    – NZOZ „Nasza Przychodnia” s.c. Ryszard Gorzelewski, Krystyna Pasternak, Potoczek 140, tel. 15 8 740 276.

W materiale wykorzystano informacje ze strony www.gov.pl

Alina Boś