Uczennice LO finalistkami konkursu „Człowiek w środowisku”

Trzeciego marca 2023 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „Człowiek w środowisku”.

Finał konkursu był uwieńczeniem projektu, składającego się z dwóch etapów, mających na celu pogłębienie i promocję wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, ekoenergetyki oraz szeregu zagadnień, związanych z otaczającym nas światem przyrody. Uczestnicy konkursu wzięli udział w Wielkiej Lekcji „Człowiek w środowisku”, zaś finaliści I etapu uczestniczyli w warsztatach tematycznych, które odbyły się w Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technologii w Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 1300 uczniów z 67 szkół województwa lubelskiego. Po pierwszym etapie wyłoniono 179 finalistów, którzy przystąpili do etapu rozstrzygającego.

W finale, Liceum Ogólnokształcące reprezentowały: Zuzanna Wołoszyn z klasy IA, która zajęła 9 miejsce w konkursie, Magdalena Jaskowska z klasy IIIA oraz Jagoda Chłodny z kasy IIIC.

W nagrodę, za uzyskane wysokie wyniki w konkursie uczennice wyjadą w kwietniu na 2-dniowe, bezpłatne warsztaty terenowe do Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Barbara Wieleba; foto: archiwum LO