Uczniowie ZSCKR w Potoczku z wizytą w WIORiN w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin

Dzięki uprzejmości kierownictwa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku uczestniczyli w warsztatach ,,WIORiN w Lublinie na straży ochrony zdrowia roślin”. Tematy spotkania obejmowały m.in. zagadnienia, dotyczące wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w pracy WIORiN oraz zasad obrotu materiałem siewnym.

Podczas zajęć, młodzież z klas branżowych i technikum mogła zapoznać się ze stosowanymi obecnie etykietami nasiennymi a także plombowaniem kwalifikowanego materiału siewnego, jego obrotem na rynku krajowym oraz badaniami laboratoryjnymi, jakim kwalifikat jest poddawany, a także poznać zasady przeprowadzania kontroli w gospodarstwach rolnych, zasady wykonywania zabiegów z użyciem środków ochrony roślin i wymogi, jakie musi spełniać osoba wykonująca takie zabiegi.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i na ręce Dyrektor WIORiN w Lublinie dr hab. Teresy Wyłupek składamy serdeczne podziękowania za możliwość wzięcia udziału w warsztatach, dzięki którym nasza świadomość na temat pracy WIORiN, a także prawidłowych praktyk rolniczych z tym związanych jest dużo większa.

Tekst; foto: Paweł Nieściur

Opis zdjęć do artykułu: Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

  1. Dekoracja przygotowana_przez_WIORiN
  2. Zdjęcie_pamiątkowe_z_ _Dyrektor_Teresą_Wyłupek
  3. Zaproszeni_goście_poczas_przemówień_na_otwarcie_warsztatów
  4. Stanowisko_WIORiN
  5. Stasnowisko_PIORiN
  6. Prezentacja_bezzałogowego_statku_powietrznego
  7. Uczniowi_na_stoisku_informacyjnym_UP_Lublin
  8. Uczniowie_podczas_spaceru_po_stanowiskach_przygotowanych_na_warsztaty
  9. Opiekun_Paweł_Nieściur_wraz_z_uczniami:Łukasz_Chmiel_Góreczny_Daniel_Kuźnicki_Rafał_Serwatka_Mateusz_Gustaw_Piotr_Knieja_Tomasz_Zarębski_Michał_Sulowski_Konrad