Uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Osiemnastego listopada 2022 roku w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość ta była doskonałą okazją do uhonorowania wyróżniających się strażaków i pracowników Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego odznaczeniami państwowymi i resortowymi, awansami na wyższe stopnie służbowe, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami pieniężnymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W gronie odznaczonych i awansowanych strażaków znaleźli się dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Awans na wyższy stopień służbowy kapitana otrzymał młodszy kapitan Piotr Dycha, a awans na wyższy stopień służbowy starszego ogniomistrza – młodszy ogniomistrz Michał Orzeł. Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczony został kapitan Michał Tyra.

Odznaczenia państwowe i resortowe wręczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i Wicewojewoda Robert Gmitruczuk w asyście Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Grzegorza Alinowskiego.

Tekst; foto: Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim