V Edycja Dyktanda Mikołajkowego w I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Dyktando Mikołajkowe to wydarzenie, które nieprzerwanie od 5 lat organizowane jest w I LO we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Janowie Lubelskim pod patronatem Starosty Janowskiego. Tegoroczna edycja dyktanda przebiegała pod hasłem „Starcie gigantów”, gdyż do zmagań przystąpili uczniowie klas humanistycznych : kl.1b,kl.2b,kl.3b.

Wydarzenie rozpoczął Starosta Janowski  Artur Pizoń, który wcielił się w rolę Mikołaja i obdarował licealistów słodkim upominkiem. Wśród zaproszonych gości był również  wicestarosta Michał Komacki, któremu również bardzo dziękujemy za obecność.

Zgodnie z tradycją, pierwsze zdanie dyktanda  odczytała Dyrektor szkoły Wiesława Dyjach ,która życzyła młodzieży powodzenia  i jak co roku, wspierała uczniów w trudnej sztuce poprawnego pisania. Gośćmi honorowymi dyktanda były również  panie Matylda Michałek oraz siostra Tomasza, które stanęły w konkury razem z młodzieżą. Tekst dyktanda nosił tytuł „Ponadczasowa myśl pedagogiczna Jadwigi Zamoyskiej. O wychowaniu, które trzeba zacząć od samego siebie” i przygotowany został przez panią Annę Łopatę z Biblioteki Pedagogicznej w Janowie Lubelskim. W roli komisji znakomicie sprawdziły się uczennice z klasy 1F oraz klasy2d, które w błyskawicznym czasie sprawdziły ponad 50 dyktand, za co serdecznie im dziękujemy.

Mistrzostwo 5.edycji  Dyktanda Mikołajkowego wywalczyła klasa 3B-GRATULUJEMY!  Przyznano również kilkanaście indywidualnych nagród dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki.

W tym roku honorową statuetkę Mistrza Ortografii otrzymała polonistka, Dorota Rachwalska-Kata, która zadedykowała wyróżnienie wszystkim swoim uczniom wyrażając nadzieję na spotkanie w równie licznym gronie podczas kolejnej edycji Dyktanda Mikołajkowego.

Organizacja wydarzenia w pięknej sali widowiskowej możliwa była dzięki uprzejmości dyrektora JOK Łukasza Drewniaka oraz pracowników ośrodka-składamy wszystkim serdeczne podziękowania.

Do zobaczenia za rok.

Polonistki I LO