Wernisaż wystawy Sławomira Fiebiga z Gdańska

– Pierwszego lipca miał miejsce wernisaż mojej wystawy „Nie tylko PRL” migawki z obozu socjalistycznego, powieszonej w Galerii Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim, prowadzonym przez Antoniego Florczaka. Otwarcie wystawy uświetnił koncert przybyłych ze Lwowa przesympatycznych muzyków Volodymira Dutsa z żoną. Gospodarz galerii wręczył mi stosowny certyfikat a ja podarowałem Antoniemu rękopisy i maszynopisy artykułów Pawła Pierścińskiego, pisanych do redagowanego przeze mnie Biuletynu stowarzyszenia Diaporama Polska. Nawiązując do pokazanych zdjęć, opowiedziałem gościom o kawałku polskiej historii, której byłem świadkiem – tak o wystawie napisał Sławomir Fiebig.

To już 3 wystawa z cyklu „Spotkań z Solidarnością”. Opowieści o każdym prezentowanym zdjęciu to fragment bardzo interesującego życia artysty – członka Biura Interwencji Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej, ale również do odwiedzin Galerii. Wystawę można obejrzeć do końca lipca, a przypominam, że również można obejrzeć wystawę Marka Janickiego „Pacyfikacja Kopalni Wujek” w galerii zewnętrznej.

Kolejna wystawa, podczas której zbliżymy się do najważniejszych wydarzeń na wybrzeżu, to „Solidarność 80” autorstwa Stanisława Składanowskiego z Gdańska. Piątek, 5. sierpnia. Zapraszam.

Antoni Florczak; foto: archiwum autora